Hiszpanie planują powrót kibiców na stadiony. Kiedy fani zapełnią cały obiekt?

30.05.2020

Wczoraj La Liga oficjalnie potwierdziła, że piłkarze wrócą do gry 11 czerwca. Oczywiście póki co mecze będą rozgrywane bez obecności kibiców. Kiedy jednak możemy spodziewać się wypełnionych stadionów?

Powrót La Liga do gry

W ekstraklasie kibice wrócą na piłkarskie obiekty od 19 czerwca. Póki co tylko w 25%, ale zawsze to pewien dopływ gotówki przede wszystkim dla klubów, które cierpią na brak sprzedanych biletów. Podobne problemy będą mieć zespoły w La Liga. Rozgrywki zostaną wznowione 11 czerwca derbami Sewilli.

Sezon zostanie natomiast zakończony pod koniec lipca. Z kolei nowa kampania jest planowana na 12 września. Jeśli nie dojdzie do nowej fali epidemii, wówczas sympatycy klubów będą mogli wypełnić obiekt w 30%. W listopadzie z kolei ta liczba wzrośnie do 50%. Planowo całe obiekty mają zostać wypełnione dopiero od początku 2021 roku.

Oczywiście tak jak wspomnieliśmy, jest to zależne przede wszystkim od rozwoju epidemii. Jeśli w Hiszpanii dojdzie nowa fala, to wówczas wszystkie obostrzenia zostaną ponownie nałożone nie tylko w tym kraju, ale zapewne także w całej Europie.

Podobny plan jest przygotowany także dla drugiego poziomu rozgrywek w Hiszpanii.