Liga ukraińska. Wykryto przypadek koronawirusa przed startem ligi

30.05.2020

Liga ukraińska, wzorem polskiej, w ten weekend wznowiła rozgrywki. Możliwe, że władze tamtejszej federacji się pospieszyły, gdyż wykryto przypadki zakażenia Covid-19 w Karpatach Lwów.

Powrót ligi ukraińskiej

Ostatnie spotkania ligi ukraińskiej rozegrano 15 marca. Ze względu na coraz więcej przypadków koronawirusa w kraju zdecydowano się na zawieszenie rozgrywek. Do tej pory na Ukrainie odnotowano ponad 23 tysiące zakażeń. Mimo zawieszenia sezonu ligowego, część drużyn wciąż rozgrywała mecze towarzyskie.

Chociaż dzienna liczba zakażeń na Ukrainie nie spada, władze tamtejszej federacji postanowili przywrócić rozgrywki w ten weekend. Hitem kolejki jest niedzielne starcie Szachtara Donieck z Dynamem Kijów.

Koronawirus we Lwowie

W niedzielę miało się odbyć również spotkanie Karpat Lwów z Mariupolem. Mecz jednak nie dojdzie do skutku z powodu pozytywnych testów na koronawirusa w pierwszym z powyższych zespołów. Badania były przeprowadzane trzy dni przed startem kolejki, a wyniki pojawiły się dopiero dziś.

To kolejny przypadek koronawirusa w lidze ukraińskiej. W marcu wykryto bowiem przypadek zakażenia w Worskle Połtawa, w związku z czym cały zespół musiał się poddać dwutygodniowej kwarantannie.