Przemysław Wiśniewski na radarze niemieckiego zespołu?!
03.06.2020

Coraz więcej młodych graczy z PKO BP Ekstraklasy wzbudza zainteresowanie zagranicznych ekip. Według ostatnich doniesień, Przemysław Wiśniewski jest bacznie obserwowany przez VfB Stuttgart. Cały transfer zależy jednak od sytuacji niemieckiej drużyny w lidze.

Dla Przemysława Wiśniewskiego obecna kampania jest drugim sezonem w karierze na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. 21-latek zagrał w 26 spotkaniach Górnika Zabrze, zdobywając nawet jednego gola.

VfB Stuttgart zainteresowany Wiśniewskim

Postępy młodego defensora bacznie obserwują zagraniczne zespoły. Jak informuje “Przegląd Sportowy”, VfB Stuttgart chętnie widziałby Polaka w swoim zespole. Na ten moment nie są prowadzone konkretne rozmowy z dwóch powodów.

Po pierwsze, Przemysław Wiśniewski ma pomóc Górnikowi w utrzymaniu. Zespół z Zabrza co prawda ma na razie bezpieczną przewagę nad miejscem spadkowym, jednakże po podziale tabeli wszystko może się wydarzyć.

Warunkiem awans

Po drugie, VfB Stuttgart zrealizuje transfer w momencie, gdy zagwarantuje sobie miejsce w Bundeslidze. Drużyna aktualnie zajmuje lokatę, która oznacza awans. Przewaga nad resztą stawki nie jest jednak wielka. Mowa o dwóch punktach w kontekście trzeciego miejsca i trzech od czwartej pozycji.