Sędzia opluty i uderzony podczas meczu B-klasy. W końcu zapadł wyrok w tej sprawie
09.06.2020

Sędziowie na piłkarskich boiskach głównie w niższych ligach są przyzwyczajeni do obelg pod swoim adresem. Często dochodzi jednak do przekroczenia pewnej granicy. Tak było podczas meczu B-klasy pomiędzy Pomorzanką Jarosławsko i Zorzą II Dobrzany. Arbiter tego starcia został uderzony i opluty. W końcu zapadł wyrok ws. tego wydarzenia.

Sędzia opluty i uderzony

O całej sprawie informował portal „Weszlo”. 17-latek został uderzony podczas spotkania przez jednego z piłkarzy, który usłyszał wyrok 5 miesięcy w zawieszeniu na rok. Dodatkowo będzie musiał zapłacić 8 tysięcy złotych grzywny. Jeśli chodzi o oplucie, to tutaj kara dla drugiego zawodnika wynosi tysiąc złotych wraz z trzema tysiącami odszkodowania.

Na ten moment wyrok Sądu Rejonowego w Choszcznie jest nieprawomocny, ale sytuacja zostanie raczej doprowadzona do końca w takim wymiarze. Co ciekawe, arbitra bronił…były sędzia piłkarski – Przemysław Plewiński, który obecnie jest prawnikiem.

Pytanie tylko, czy to jedynie odosobniony przypadek, który został ukarany. Przez wiele lat sędziowie w niższych klasach rozgrywkowych muszą znosić podobne zachowania nie tylko ze strony piłkarzy, ale także kibiców. Można mieć nadzieję, że wraz z czasem to ulegnie zmianie.