Oficjalnie: Piotr Jacek nowym trenerem Sokoła Ostróda

Sokół Ostróda zatrudnił nowego trenera. W przyszłym sezonie zespół poprowadzi znany z występów w ekstraklasie Piotr Jacek.

Sokół Ostróda pożegnał się z trenerem mimo awansu do 2. ligi

Rozgrywki III ligi zostały przedwcześnie zakończone, w związku z tym Sokół Ostróda wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Mimo to, zarząd klubu postanowił zwolnić dotychczasowego trenera, Piotra Kołca, który łączył obowiązki z występami w drużynie. Głos w tej sprawie zabrał na antenie Radia Olsztyn dyrektor sportowy klubu, Jarosław Kotas.

Wyniki w III lidze nie powalały na kolana, mieliśmy bardzo dużo porażek i praca Piotra Kołca jako samodzielnego trenera byłaby pod dużym znakiem zapytania. Teraz II liga będzie bardzo mocna – słabeusze będą odpadać, a silne drużyny będą tylko czekać, aby dopisać sobie trzy punkty. Nie chcemy się ośmieszać, chcemy zaprezentować Ostródę i całą Warmię i Mazury jako fajną ekipę. Wiary w Piotra nie było z żadnej strony – ani zarządu, ani sponsorów, prowadzone były rozmowy z piłkarzami i sztabem trenerskim. – stwierdził w rozmowie dla “Radia Olsztyn” Jarosław Kotas.

Piotr Jacek ma na koncie występy w ekstraklasie

To już pewne – w przyszłym sezonie trenerem Sokoła Ostróda będzie Piotr Jacek. To postać znana zagorzałym fanom ekstraklasy, gdyż grał m.in. w Lechu Poznań, Amice Wronki i Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Jako trener pracował między innymi w akademii Lecha oraz rezerwach Zagłębia Lubin. Ostatnio prowadził trzecioligową Stal Brzeg.

Kontrakt Piotra Jacka z Sokołem Ostróda ma obowiązywać do końca sezonu 2021/2022.

Fot. YouTube/Miedź Legnica

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO