Ekstraklasa wraca do gry z kibicami. Jest decyzja ws. Śląska!
18.06.2020

Jakiś czas temu polskie kluby otrzymały oficjalną zgodę od premiera Mateusza Morawieckiego ws. zapełnienia stadionu swoimi sympatykami w 25% pojemności obiektu. Ta decyzja miała jednak zostać poddana analizie głównie na Śląsku, gdzie przez jakiś czas w kopalniach dochodziło do wielu zakażeń. Na ten moment sytuacja wydaje się jednak opanowana. Ekstraklasa wróci zatem do gry z kibicami. 

Ekstraklasa wraca do gry z kibicami

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wygasił bowiem decyzje z marca br. dotyczącą zakazu organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Decyzja te dotyczyły klubów na pierwszym jak i drugim poziomie rozgrywkowym.

Oznacza to, że Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie będą mogli wprowadzić na swoje stadiony 25% kibiców. To dobra informacja dla wszystkich wspomnianych klubów.

Co z pozostałymi zespołami?

Jak wygląda sytuacja z innymi zespołami? Poniekąd wszystko leży w rękach konkretnego Urzędu Wojewódzkiego, który po konsultacji ze służbami sanitarnymi podejmuje decyzje, czy pozwolić na grę w obecności kibiców.

Nadchodząca kolejka ekstraklasy startuje już jutro. O 18:00 Zagłębie Lubin podejmie na własnym obiekcie ŁKS Łódź.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO