Piłkarze Dynama Moskwa z pozytywnymi testami. Media potwierdzają zakażenie Polaka [AKTUALIZACJA]

21.06.2020

Na niedzielę zaplanowano mecz Krasnodara z Dynamem Moskwa. Starcie obu ekip może zostać przełożone. Wszystko za sprawą zakażeń, które pojawiły się w szeregach ekipy z Moskwy. Wśród piłkarzy z pozytywnym testem ma być również Sebastian Szymański.

Początkowo rosyjskie media informowały, iż koronawirusa mają dwaj zawodnicy – Charles Kabore oraz Clinton N’Jie. Taki rozwój wydarzeń sprawiłby, że Dynamo wystawiłoby skład złożony z młodzieżowców. W związku z tym, pojawiły się pierwsze sugestie dotyczące przełożenia spotkania.

Sebastian Szymański również zakażony?

Według informacji portalu sport.ru, zakażony jest także Sebastian Szymański. 21-latek trafił do klubu z Moskwy w lipcu ubiegłego roku. Do tej pory, Szymański zagrał w 21 ligowych spotkaniach, zaliczając 1 gola oraz 1 asystę.

Mecz pod znakiem zapytania

Jeśli pozytywne testy zostaną potwierdzone, to Dynamo Moskwa będzie zmuszone do obowiązkowej kwarantanny. W takim wypadku w rywalizacji z Krasnodarem wystąpiliby zawodnicy z zespołu młodzieżowego. Podobna sytuacja miała już miejsce kilka dni temu. Rostov przegrał 1-10 mecz z Soczi, gdyż nie mógł wystawić podstawowego składu z powodu koronawirusa.

Przedstawiciele Dynama Moskwa rzekomo doszli do porozumienia z Krasnodarem w sprawie przełożenia rywalizacji. Wszystko leży obecnie w rękach władz ligi.

[AKTUALIZACJA] 13:10, 21.06.2020

„Przegląd Sportowy”, który powołuje się na własne, bardzo wiarygodne źródło, potwierdza zakażenie Sebastiana Szymańskiego. Polak ma gorączkę.