Czy Conte przedłuży wypożyczenie Mosesa?

30.06.2020

Inter chciałby utrzymać względną konkurencję na pozycji wahadłowego. Włodarze włoskiego klubu liczą, że w drużynie do końca obecnych rozgrywek pozostanie Victor Moses. 

Potrzebna konkurencja

Jedyną realną alternatywą na prawym wahadle dla Antonio Candrevy jest właśnie Victor Moses. Oczywiste więc, że osoby decyzyjne w Interze pragną zatrzymać Nigeryjczyka w drużynie do zakończenia bieżącego sezonu. Od momentu wznowienia rozgrywek 29-letni piłkarz zagrał we wszystkich trzech spotkaniach Serie A. W niedzielnym starciu z Parmą zanotował nawet asystę przy bramce Alessandro Bastoniego. Dla Mosesa pokazanie się w końcowej fazie sezonu może być jednak ostatnią szansą na dłuższy pobyt w Mediolanie. Lada dzień z Interem ma bowiem podpisać umowę Achraf Hakimi. 

Conte wyciąga pomocną dłoń

To nie pierwszy raz, kiedy Conte współpracuje z Mosesem. Obaj panowie poznali się w Londynie, kiedy to włoski szkoleniowiec pracował w Chelsea. Wtedy to Moses był ważną postacią w mistrzowskiej drużynie „The Blues” z sezonu 2016/17. Conte w styczniu tego roku wyciągnął Nigeryjczyka z Fenerbahce. Z powodu kontuzji jego przygoda z tureckim futbolem nie była jednak udana. Zanim trafił do Interu, Moses rozegrał w tamtejszej lidze zaledwie sześć spotkań.