Następca Wernera o krok. Hwang kolejną gwiazdą ze stajni RB?

30.06.2020

Nowym zawodnikiem RB Lipsk ma zostać Hwang Hee-chan – informują niemieckie media. Koreańczyk miałby zostać sprowadzony w miejsce odchodzącego do londyńskiej Chelsea, Timo Wernera.

Hwang jest obecnie zawodnikiem klubu ściśle współpracującego z Lipskiem, czyli Red Bull Salzburg. Jak podają media, tylko szczegóły pozostały do finalizacji tej transakcji. Kwota transferowa miałaby wynieść około 15 mln euro.

Poszukiwania następcy

Już jakiś czas temu potwierdzono przenosiny Timo Wernera do Chelsea. Klub z tak wysokimi aspiracjami jak Lipsk jest zobligowany do tego, żeby sprowadzić w jego miejsce godnego następcę. Koreańczyk Hwang wydaje się być bardzo dobrze prosperującą opcją.

Świetne liczby

Tylko w tym sezonie austriackiej Bundesligi w 25 meczach strzelił 11 goli i 11 razy asystował kolegom z drużyny. Na dodatek równie dobrymi statystykami może pochwalić się w europejskich pucharach, gdzie łącznie w 8 meczach 3 razy trafił do siatki, na koncie ma także 5 asyst. Nie da się ukryć, że są to doprawdy imponujące statystyki. Zastanawiające jest, czy Hwang zdoła notować podobne liczby w klubie z wyższej półki.