Gwiazda AS Romy może zagrać w drużynie z Wojciechem Szczęsnym. Juventus zainteresowany Nicolo Zaniolo

01.07.2020

Juventus, który zmierza po kolejny mistrzowski tytuł z rzędu, powoli zaczyna układać zespół na nowe rozgrywki. Wzmocnień może poszukać na Półwyspie Apenińskim. Jedynym z celów transferowych na najbliższe mercato ma być młody gwiazdor AS Romy, Nicolo Zaniolo. 

20-letni gracz już od jakiegoś czasu budzi ogromne zainteresowanie gigantów europejskiego futbolu. Nic zatem dziwnego, że potentat włoskiej piłki również przyjąłby Zaniolo z otwartymi ramionami. O możliwości przeprowadzenia transferu poinformował włoski „Sportmediaset”.

Kontuzja pokrzyżuje plany?

Nie wiadomo jednak, jaką formę będzie prezentował zawodnik Romy po powrocie na boisko. W styczniu w meczu właśnie z Juventusem Zaniolo zerwał więzadło krzyżowe i od tamtej pory nie widzieliśmy go na boisku. Powrót do pełnej dyspozycji w krótkim czasie po tak poważnej kontuzji będzie dla 20-letniego zawodnika dużym wyzwaniem. Jeśli Włoch nie osiągnie oczekiwanej przez „Starą Damę” dyspozycji, klub z Turynu może zwrócić się po innego gracza występującego na podobnej pozycji co Zaniolo.

Jeden z największych talentów

Nicolo Zaniolo określany jest jednym z największych talentów włoskiej piłki. Świetną postawą w ubiegłym sezonie w barwach Romy zapracował m.in. na powołanie do reprezentacji Włoch. W „Squadra Azzurra” rozegrał do tej pory pięć spotkań, strzelając w nich dwie bramki.