Marcin Burkhardt grającym trenerem Gryfu Wejherowo

01.07.2020

Marcin Burkhardt został tymczasowym trenerem Gryfa Wejherowo. 36-latek wciąż pozostaje czynnym piłkarzem tego klubu.

Burkhardt zastąpi na stanowisku szkoleniowca Łukasza Kowalskiego. Kowalski był trenerem drużyny z Wejherowa niespełna przez rok. Gryf jest czerwoną latarnią 2. ligi. Zajmuje ostatnie miejsce, zaś do miejsca dającego utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym brakuje temu klubowi aż 21 punktów.

Grający trener

Sytuacja jest na tyle beznadziejna, że władze klubu pogodziły się już z 3. ligową przyszłością. Grającym trenerem został Burkhardt, który nie ma właściwie żadnego doświadczenia na tym polu. Od nowego sezonu należy spodziewać się kolejnych przetasowań, choć niewykluczone jest, że wciąż aktywny zawodnik zostanie w przyszłości częścią sztabu szkoleniowego.

Bogate doświadczenie

Świeżo upieczony trener będzie próbował przenieść bogate doświadczenia z kariery piłkarskiej na ławkę. Jest byłym reprezentantem Polski. W pierwszej reprezentacji w latach 2003-2005 zagrał w 10 meczach, w których zanotował 1 trafienie. Na szczeblu ekstraklasy wystąpił w 180 spotkaniach, w których 15 razy trafiał do siatki rywali. W bieżącym sezonie 2. ligi zagrał 23 razy i strzelił 1 gola.