Leon Bailey może odejść z Bayeru Leverkusen. Kluby z Anglii zainteresowane pozyskaniem zawodnika

03.07.2020

Kai Havertz to nie jedyny rozchwytywany piłkarz Bayeru Leverkusen. Angielskie kluby z ligowej czołówki zamierzają uważnie obserwować poczynania Leona Bailey’a. 

Piłkarz rodem z Jamajki wystąpi w sobotnim finale Pucharu Niemiec przeciwko Bayernowi Monachium. To właśnie podczas tego spotkania oczy skautów klubów z Premier League mają być bacznie zwrócone w stronę lewoskrzydłowego.

Mocne wejście do Bundesligi

Leon Bailey błyszczał zwłaszcza tuż po przejściu do Bundesligi. W sezonie 2017/18 strzelił w niemieckiej lidze dziewięć bramek, dorzucając do tego sześć kluczowych podań. W kolejnych rozgrywkach piłkarz wytracił nieco impet i stracił miano największego klubowego talentu na rzecz Kaia Havertza. W bieżącym sezonie Bailey stara się nawiązać do wysokiej dyspozycji sprzed dwóch sezonów.

Zainteresowanie z Premier League

Zawodnikiem Bayeru według „Sky Sports” interesuje się Liverpool, Manchester United oraz Everton. Jamajczyk ma ważny kontrakt z klubem z Leverkusen do końca czerwca 2023 roku. Według portalu „Transfermarkt” jest obecnie wyceniany na 29,5 miliona euro.