Rafał Gikiewicz: Miałem oferty z 5 topowych lig

30.06.2020

W ostatnim czasie bracia Gikiewicz są bardzo aktywni w polskich mediach. Tym razem w programie „Hejt Park” wystąpił Rafał, nowy bramkarz Augsburga.

„Miałem oferty ze wszystkich lig top 5. Mocno grzany był temat Montpellier i Bordeaux. West Ham odzywał się zimą, kiedy kontuzji doznał Fabiański. Z LaLiga słaby klub, który raczej spadnie z lig, a Serie A jeden z większych klubów, który szukał dwójki” – powiedział w programie prowadzonym przez Michała Pola w „Kanale Sportowym”.

Dwuletnia umowa

Dopiero wczoraj FC Augsburg potwierdził podpisanie kontraktu z Gikiewiczem. Polak podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2022 roku. Razem z nim do drużyny prowadzonej przez Heiko Herrlicha dołączyli Daniel Caliguri, a także Tobias Strobl. Wcześniej jego nazwisko łączone było także m.in. z Schalke 04.

Udany okres w Berlinie

Ostatnie 2 sezony spędził w Unionie Berlin. Był architektem awansu tego klubu do Bundesligi w sezonie 2018/19, natomiast w zakończonym już sezonie Bundesligi, stołeczna drużyna w dużej mierze dzięki niemu zdołała bez większych problemów utrzymać się, zajmując bezpieczne 11. miejsce w tabeli. Z klubem pożegnał się w dobrych relacjach, w jednym z wywiadów nie ukrywał swojego wzruszenia.

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK