Arkadiusz Milik dogadany z Juventusem. Turyńczycy przystępują do negocjacji z Napoli

03.07.2020

Według włoskiego dziennikarza Romeo Agrestiego, Arkadiusz Milik jest już dogadany w sprawie indywidualnego kontraktu z Juventusem. Teraz do porozumienia muszą dojść kluby. 

Napoli z pewnością nie chciałoby puścić Polaka do drużyny największego rywala. Aurelio de Laurentiis rozważa więc inne opcje.

Transakcja z wymianą

Jak podaje Agresti, Juventus zamierza włączyć do transakcji swoich zawodników.

Najbardziej kuszącą opcją dla neapolitańczyków byłoby z pewnością pozyskanie Federico Bernardeschiego. Utalentowany lewy defensor Luca Pellegrini również byłby kuszącą opcją. W dodatku lewa obrona Napoli, na której występuje obecnie Mario Rui oraz Faouzi Ghoulam, jest jedną z najgorzej obsadzonych pozycji w ekipie Gennaro Gattuso.

Transferowy zawrót głowy

O transferze Arkadiusza Milika włoskie media rozpisują się od dłuższego czasu. Poza Juventusem w grę wchodzi przejście do takich zespołów jak Atletico Madryt czy Tottenham. Z pewnością właściciel Napoli chciałby uniknąć wzmacniania największych rywali. Może jednak zmienić zdanie, gdy na stole pojawi się satysfakcjonująca oferta, w ramach której na San Paolo trafi np. Bernardeschi.