Inter Mediolan chce wykupić Alexisa Sancheza. Mediolańczycy spróbują zbić cenę za zawodnika Manchesteru United

03.07.2020

Jak donosi portal „Goal.com”, Inter zdecyduje się na definitywny transfer Alexisa Sancheza. Mediolańczycy chcieliby jednak zbić nieco cenę za chilijskiego piłkarza. 

Sanchez trafił do Interu latem 2019 roku na zasadzie wypożyczenia. Wcześniej był przez półtora roku zawodnikiem Manchesteru United.

Średnio udane wypożyczenie

Ofensywny zawodnik nie błyszczy podczas bieżącego sezonu Serie A. 31-latek strzelił w barwach Interu zaledwie dwa gole. Trzeba jednak przyznać, że forma Sancheza idzie ostatnio w górę. W środowym meczu przeciwko Brescii, wygranym przez „Nerazzurrich” aż 6:0, Alexis zdobył bramkę i zanotował dwie asysty. Być może właśnie ten występ skłonił działaczy Interu do podjęcia próby wykupienia piłkarza z Old Trafford. Według „Goal.com” Beppe Marotta chciałby uszczknąć pięć milionów z potencjalnej sumy wykupu, która miała być ustalona na poziomie 25 milionów euro.

Ogromna pensja problemem?

Kością niezgody w negocjacjach mogą być kwestie kontraktu piłkarza. Według różnych źródeł, zawodnik zarabia w Manchesterze United aż 450 tysięcy funtów za sezon! Obecnie wypłata wynagrodzenia jest rozłożona pomiędzy oba kluby. Inter nie będzie w stanie płacić mu tak ogromnych pieniędzy. Pytanie, czy Sanchez zgodzi się na znaczną obniżkę wynagrodzenia, aby pozostać na Półwyspie Apenińskim?