Antoine Griezmann wypychany z Barcelony? Francuz może trafić do Interu Mediolan

04.07.2020

Ostatnie miesiące nie są najbardziej udane dla Antoine’a Griezmanna. Możliwe, że piłkarz opuści Barcelonę zaledwie po roku gry na Camp Nou.

Francuz miałby zasilić szeregi Interu Mediolan. „Duma Katalonii” chciałaby w ten sposób obniżyć kwotę transferu Lautaro Martineza.

Włączony w transakcję Lautaro?

Obecnie najbardziej pożądanym zawodnikiem przez Barcelonę jest wspomniany Lautaro Martinez. Argentyńczyk jest wyceniany przez portal „Transfermarkt” na 64 miliony euro. Realna kwota transferu byłaby jednak zdecydowanie wyższa. Tak dużych pieniędzy Barcelona nie zamierza płacić. Według „La Repubblica”, włodarze katalońskiego klubu chcą włączyć w transakcję roczne lub dwuletnie wypożyczenie Antoine’a Griezmanna, co spowodowałoby obniżenie sumy transferowej za wykup Martineza.

Coraz gorsza pozycja Griezmanna

Powoli w kontekście 29-letniego mistrza świata można mówić o niewypale transferowym. Piłkarz trafił na Camp Nou latem ubiegłego roku za 120 milionów euro. Francuzowi ciężko wkomponować się w drużynę prowadzoną obecnie przez Quique Setiena. W trwającym sezonie Griezmann na wszystkich frontach strzelił zaledwie czternaście bramek. Od momentu restartu rozgrywek nie zdobył jeszcze gola. W dodatku z każdym kolejnym meczem przebywa na boisku w coraz mniejszym wymiarze czasowym. W niedawnym starciu z Atletico Francuz pojawił się na murawie dopiero w 90. minucie.