Dobra forma Mateusza Klicha. Gol i asysta [WIDEO]

04.07.2020

Reprezentant Polski błysnął formą w sobotnim meczu Leeds United. Mateusz Klich zdobył bramkę i zanotował asystę.

Klich po raz kolejny w tym sezonie pokazał, jak ważną jest postacią drużyny prowadzonej przez Marcelo Bielsę. Tym razem w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa Leeds w sobotnim meczu wyjazdowym z Blackburn Rovers.

Poprowadził Leeds do zwycięstwa

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:1 zespołu przyjezdnych. Wynik w 7. minucie otworzył Patrick Bamford, który dobrze wykończył akcję po świetnym odbiorze i asyście od reprezentanta Polski. 40. minuta to kolejny gol dla Leeds, tym razem trafienie zanotował Kalvin Phillips. W 48. minucie Blackburn zdobyło gola kontaktowego za sprawą Adama Armstronga. Wynik meczu strzałem z 16  metrów ustalił Klich w 53. minucie. Polak został zmieniony na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, natomiast w 25. minucie został ukarany żółtą kartką.

Faworyt Bielsy

30-latek zagrał w 40 meczach ligowych w tym sezonie. Jego bilans to 4 gole i 4 asysty. Jest ulubieńcem trenera, ponieważ w większość meczów gra w pełnym  wymiarze czasowym. Leeds zajmuje 1. miejsce w tabeli Championship  z przewagą 4 punktów nad 2. West Bromwich.