Przypadki koronawirusa w MLS. Mecz FC Dallas przełożony

04.07.2020

Za 5 dni rozgrywki ma wznowić Major Soccer League. Mecz FC Dallas z Vancouver Whitecaps został przełożony z powodu wykrycia koronawirusa wśród piłkarzy.

W środę klub z Dallas poinformował o sześciu przypadkach zakażenia wśród piłkarzy. Drużyna, w tym także członkowie sztabu szkoleniowego, przechodzi obowiązkową kwarantannę. Kolejne testy na obecność wirusa mają zostać przeprowadzone w najbliższych dniach.

Opóźniony powrót

Spotkanie z Vancouver Whitecaps miało odbyć się 9 lipca, w sobotę podjęto jednak decyzję o jego przełożeniu. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, podopieczni Luchiego Gonzaleza do gry powrócą 15 lipca spotkaniem z Seattle Sounders. Zawodnikiem FC Dallas jest, znany z gry w Wiśle Kraków, Zdenek Ondrasek.

Turniej powrotny

Przebadanych zostało łącznie 392 członków poszczególnych klubów ligi amerykańskiej. Wykazano 30 aktywnych przypadków zakażenia. Turniej powrotny MLS rozpoczyna się 8 lipca i ma potrwać do 11 sierpnia. Wszystkie mecze będą rozgrywane w Orlando. Polscy kibice będą mogli śledzić poczynania Jarosława Niezgody, Adama Buksy, Przemysława Frankowskiego, Przemysława Tytonia, a także Kacpra Przybyłki.