Mateusz Borek: Ponowna oferta Realu Madryt za Roberta Lewandowskiego

05.07.2020

Według Mateusza Borka, Real Madryt w ostatnim czasie ponownie złożył ofertę za Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium postawił veto.

„Real Madryt jakiś czas temu znów złożył ofertę za Lewandowskiego. Z racji wieku polskiego piłkarza, tym razem zaproponowano niższą kwotę, niż kiedyś. Kwota miała wynieść 50 mln euro.” – stwierdził komentator podczas sobotniej transmisji finału Pucharu Niemiec na antenie programu Eurosport 1.

Veto Bayernu

Od lat media rozpisują się na temat zainteresowania Polakiem ze strony Królewskich. Władze Bayernu nie chcą jednak słyszeć o możliwości odejścia swojego kluczowego piłkarza, dlatego też oferty są sukcesywnie odrzucane. W sierpniu ubiegłego roku Lewandowski podpisał nowy kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Przyszłość w MLS?

31-latek notuje w tym sezonie znakomite liczby. W 31 meczach Bundesligi strzelił 34 gole oraz zaliczył 4 asysty – został najlepszym strzelcem tych rozgrywek. Podobnym tytułem może się pochwalić, jeżeli mówimy o tegorocznym Pucharze Niemiec. Jego bilans w tych rozgrywkach to 6 bramek w 5 meczach. Być może po wypełnieniu kontraktu w Monachium kapitan polskiej reprezentacji przeniesie się do którego z klubów amerykańskiej MLS.