Eusebio Di Francesco w LaLiga? Może objąć Real Betis

05.07.2020

Kandydatem do objęcia stanowiska trenera Realu Betis jest Eusebio Di Francesco. To kolejne już nazwisko, które w ostatnich tygodniach jest łączone z tą posadą.

Klub z Sewilli prowadzony jest obecnie przez tymczasowego szkoleniowca, którym został Alexis Trujillo. 21 czerwca zastąpił na tym stanowisku Rubiego. Władze Betisu szukają trenera, który z powodzeniem mógłby poprowadzić drużynę w nadchodzącym sezonie.

Znane nazwiska

Przed kilkoma dniami hiszpańskie media informowały o zainteresowaniu Chilijczykiem, Manuelem Pellegrinim. Następnym znanym nazwiskiem łączonym z tym klubem jest Eusebio Di Francesco. Byłby to pierwszy zagraniczny epizod dla Włocha.

Porażka w Genui

50-latek na szerokie wody wypłynął podczas pracy w Sassuolo Calcio. Ze względu na to, że zespół z Mapei Stadium osiągał dobre rezultaty pod jego wodzą, szkoleniowcem zainteresowała się Roma. Do Rzymu przyszedł w 2017 roku. Giallorossi osiągnęli zaskakująco dobry wynik w sezonie 2017/18 Ligi Mistrzów, w którym odpadli z rywalizacji dopiero w półfinale. Ostatnio Di Francesco pracował w Sampdorii, jednak został zwolniony zaledwie po kilku miesiącach.