Manuel Pellegrini poprowadzi Betis?

30.06.2020

Real Betis gra w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców i władz klubu. Nowym trenerem klubu z Sewilli może zostać Manuel Pellegrini.

Przed sezonem Betis miał aspiracje żeby awansować do europejskich pucharów. Niestety, oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością i klub ten zajmuje obecnie rozczarowujące 13. miejsce w tabeli LaLiga. Słaba postawa drużyny spowodowała decyzję zarządu o zwolnieniu trenera Rubiego.

Poniżej oczekiwań

Tymczasowym menedżerem został Alexis Trujillo. Można powiedzieć, że w ten sposób uznano, iż Betis nie jest w tych rozgrywkach już nic wywalczyć i spisano jednocześnie bieżący sezon na straty. Najczęściej wymienianym nazwiskiem w kontekście objęcia drużyny od nowego sezonu jest Manuel Pellegrini.

Duże wymagania

66-latek ponad pół roku temu został zwolniony z londyńskiego West Hamu i od tamtego czasu pozostaje bez pracy. Jeżeli władze Betisu wyrażą chęć zatrudnienia Chilijczyka, to będą musiały się przygotować na opłacanie dużo wyższego kontraktu, niż było to w przypadku jego poprzedników. Jednym z warunków Pellegriniego miałoby być zatrudnienie Mario Husillosa, z którym pracował także w innych klubach.