Barcelona demoluje Villarreal. Katalończycy wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Hiszpanii [WIDEO]

05.07.2020
Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2023 o 13:05

Barcelona nie składa broni w walce o mistrzostwo Hiszpanii. „Duma Katalonii” pokonała Villarreal aż 4:1. Jej strata do Realu Madryt ponownie wynosi cztery punkty.

Gole dla Barcelony zdobyli Luis Suarez, Antoine Griezmann oraz Ansu Fati. Samobójcze trafienie zanotował również stoper gospodarzy Pau Torres. Dla Villarrealu bramkę strzelił Gerard Moreno.

Świetna pierwsza połowa

Strzelanie rozpoczęło się już w trzeciej minucie. Rajd lewą stroną boiska w wykonaniu Jordiego Alby zakończył się mocnym wstrzeleniem piłki w pole karne rywali przez hiszpańskiego obrońcę. Dogranie chciał przeciąć stoper gospodarzy, Pau Torres. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.

Radość gości nie trwała jednak długo. Raptem dziesięć minut później piłkarze Villarrealu popisali się szybką kontrą, którą strzałem finalizował Santi Cazorla. Uderzenie Hiszpana zdołał jeszcze odbić Marc-Andre ter Stegen, jednak wobec dobitki z bliskiej odległości autorstwa Gerarda Moreno był już bezradny. Napastnik „Żółtej Łodzi Podwodnej” doprowadził tym samym do remisu.

Barcelona nie zamierzała jednak składać broni. W 20. minucie solową akcją popisał się Leo Messi. Argentyńczyk wyłożył futbolówkę Luisowi Suarezowi, który strzałem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi rywali. Urugwajczyk popisał się cudownym strzałem w okienko.

Przełamanie Griezmanna

Dobicie rywala

W drugiej połowie Barcelona dominowała na boisku. Swoją ogromną przewagę udokumentowała golem na 4:1 autorstwa Ansu Fatiego.

W następnym meczu, który odbędzie się już w środę, „Duma Katalonii” zmierzy się w derbowym starciu z Espanyolem. Villarreal tego samego dnia rozegra wyjazdowe spotkanie z Getafe. Obie drużyny dzieli obecnie w tabeli ledwie punkt.