Chelsea może sprzedać aż sześciu graczy. “The Blues” zainwestują zarobione pieniądze w kupno Kaia Havertza?
06.07.2020

Po dwóch konkretnych zakupach potwierdzonych przez Chelsea, londyński klub zamierza sprzedać kilku zawodników. Jak informują angielskie media, włodarze “The Blues” mogą pozbyć się aż sześciu piłkarzy. 

Według “Expressu” fundusze zgromadzone podczas sprzedaży zbędnych zawodników zostaną przeznaczone na pozyskanie Kaia Havertza. Niemiecki piłkarz jest jednym z głównych celów transferowych klubu ze Stamford Bridge.

Kto odejdzie z zespołu?

Media nie podają żadnych nazwisk, lecz można się domyślić, że na wylocie w pierwszej kolejności są zawodnicy przebywający obecnie na wypożyczeniach, na których można zarobić niezłe pieniądze. Wszystko wskazuje na to, że Frank Lampard nie widzi w swoich planach piłkarzy takich jak Michy Batshuayi, Tiemoue Bakayoko czy Davide Zappacosta. Z klubem najprawdopodobniej pożegnają się również Abdul Rahman Baba, Danny Drinkwater czy Kenedy. Odejście wymienionych zawodników nie przyniesie jednak Chelsea większych dochodów.

Niepewna przyszłość Jorginho

Zmiana klubu może również dotyczyć piłkarzy, którzy w bieżących rozgrywkach występują w barwach “The Blues”. Coraz trudniejsza robi się sytuacja Jorginho, który od momentu restartu Premier League nie pojawił się na boisku nawet na minutę. Sporo mówi się również o odejściu Kurta Zoumy, Marcosa Alonso czy Emersona.