FC Dallas nie wróci do gry. Zespół został wycofany z turnieju MLS

07.07.2020

Klub FC Dallas nie weźmie udziału w turnieju „MLS is Back”. Powodem takiej decyzji są aktywne przypadki zakażenia koronawirusem w zespole.

Z pewnością nie w ten sposób władze ligi wyobrażały sobie powrót MLS. Decyzję o wycofaniu drużyny z Dallas w przededniu wznowienia rozgrywek, potwierdził komisarz ligi, Don Garber:

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo innych, podjęliśmy decyzję o wycofaniu FC Dallas z turnieju.

Troska o zdrowie innych drużyn

Przed kilkoma dniami poinformowano, że w szeregach tej drużyny wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. Niezwłocznie przełożono mecz z Vancouver Whitecaps, który był zaplanowany na 9 lipca. Cała drużyna, wraz z członkami sztabu szkoleniowego, została skierowana na izolację w hotelu. Dzisiaj jednak, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pozostałych zespołów, zapadła decyzja, że klub z Dallas nie wystąpi już w tym sezonie.

Powrót na dniach

Turniej powrotny MLS rozpocznie się 8 lipca, natomiast zakończenie tych rozgrywek przewiduje się na 11 sierpnia. Zaplanowano, że wszystkie mecze zostaną rozegrane Orlando. To nie jedyne problemy wśród klubów ligi amerykańskiej. Dzień wcześniej z gry zrezygnował Carlos Vela, czyli filar drużyny Los Angeles FC. Zawodnikiem FC Dallas jest Zdenek Ondrasek, który niegdyś występował w barwach Wisły Kraków.