Nowy trener Realu Betis. Manuel Pellegrini wraca na ławkę

09.07.2020

Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Realu Betis. Klub z Sewilli nie spisuje się w tym sezonie na miarę oczekiwań, postanowiono zatrudnić doświadczonego fachowca.

Manuel Pellegrini przejmie drużynę od nowego sezonu, o czym mówiło się już od kilku tygodni. Jego umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku. Zastąpi na stanowisku tymczasowego trenera, Alexisa Trujillo, który z kolei przejął tę funkcję po „Rubim”.

Jałowy sezon Betisu

Ten sezon LaLiga jest przeciętny w wykonaniu Betisu. Przed rozpoczęciem rozgrywek zespół miał aspiracje awansu do europejskich pucharów. Obecnie klub z Andaluzji zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli. Drużyna zapewniła sobie utrzymanie, ale na 3 kolejki przed końcem ligi nie może liczyć na nic więcej.

Ogromne doświadczenie

Chilijczyk to bardzo uznana marka w świecie futbolu. Ostatnio pracował w angielskim West Hamie. W klubie z Londynu spędził półtora roku, zwolniony został na przełomie 2019 i 2020 roku po wysokiej porażce z Liverpoolem w stosunku 0:4. 66-latek w przeszłości prowadził także takie kluby, jak Real Madryt, Manchester City, Villarreal, czy Malaga.