Waldemar Sobota opuści zespół FC St. Pauli? Możliwy brak kontraktu

09.07.2020

Waldemar Sobota najprawdopodobniej opuści FC St. Pauli. 33-latek nie otrzyma nowej umowy, pomimo wcześniejszych zapewnień, jakie miał uzyskać. Kontrakt Polaka wygasa po tym sezonie.

Agent piłkarza – Marcin Balcer potwierdził informacje w „Przeglądzie Sportowym”, gdzie wyznał, że rozmowy były prowadzone już od marca. Polak otrzymał zapewnienia przedłużenia kontraktu. Negocjacje wznowiono jeszcze na początku czerwca, ale potem temat nowej umowy upadł.

Długi staż w klubie

Waldemar Sobota pojawił się w klubie z St. Pauli w 2015 roku. Od tamtego czasu wystąpił w 148 spotkaniach dla tej drużyny, zdobywając 15 bramek i notując tyle samo asyst. Większość z tych meczów rozegrał na poziomie 2. Bundesligi.

Następny krok

Sobota na brak ofert innych klubów nie narzeka. Najwięcej mówi się w kontekście zespołów z zaplecza Bundesligi oraz jednej polskiej drużyny, czyli Śląska Wrocław. Powrót do tego klubu miałby znaczenie sentymentalne, bo to właśnie stamtąd pomocnik powędrował na europejskie boiska. Jednak Polak ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji.