Trzech piłkarzy odchodzi z Jagiellonii Białystok. Kontrakty rozwiązane za porozumieniem stron

09.07.2020

Orest Tkaczuk, Oleg Horin i Martin Adamec nie są już piłkarzami Jagiellonii Białystok. Umowy zawodników zostały rozwiązane za porozumieniem stron. 

Oficjalna strona klubu potwierdza, że trzech piłkarzy nie będzie reprezentowała barw „Dumy Podlasia”. Z komunikatu możemy się dowiedzieć:

„Orest Tkaczuk, Oleg Horin i Martin Adamec nie są już zawodnikami Jagiellonii. W czwartek dwóch Ukraińców i Słowak rozwiązali za porozumieniem stron umowy z białostockim klubem.”

Nie znaczyli wiele

Żaden z tych piłkarzy nie odcisnął większego piętna na drużynie z Białegostoku. Największą karierę w jej barwach osiągnął Martin Adamec, który wystąpił osiem razy w koszulce Jagiellonii. Trafił do klubu w 2018 roku, ale większość czasu spędził na wypożyczeniach. Udział pozostałej dwójki jest jeszcze mniejszy. Oleg Horin tylko raz pojawił się na murawie w starciu przeciwko Piastowi Gliwice. Z kolei Orest Tkaczuk przyszedł do „Dumy Podlasia” w zimowym okienku transferowym, ale nie zdążył w niej zadebiutować.

Pożegnanie

Stąd też nie może dziwić, że szefowie Jagiellonii postanowili pożegnać się z piłkarzami. Od teraz są wolnymi zawodnikami.

– Całej trójce dziękujemy za grę dla Jagiellonii i życzymy powodzenia w dalszej karierze – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez klub z Białegostoku.