Gol Bartłomieja Pawłowskiego. Przypieczętował wygraną Gaziantep [WIDEO]

10.07.2020

W czwartkowym meczu polski zawodnik zanotował trafienie. Ustalił wynik spotkania i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Bartłomiej Pawłowski zdobył bramkę w meczu Gazisehiru Gaziantep z Konyasporem Kulubu. Jego zespół wygrał  stosunku 3:1. Dzięki temu zwycięstwu klub z Gaziantep awansował na 8. miejsce w tabeli ligi tureckiej.

Zaskakujący przebieg

Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg – wystarczy powiedzieć, że jeszcze do 87. minuty Konyaspor prowadził. W 13. minucie gola dla drużyny gości strzelił Deni Milosević. Dopiero 74 minuty późnej Gazisehir zdołał wyrównać za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Alexandru Maxima. 2 minuty później było już 2:1, do bramki gości trafił Furkan Soyalp. Wynik w 90. minucie ustalił Pawłowski.

„Polski” mecz

Polak wszedł na murawę w 66. minucie. Paweł Olkowski, czyli jego kolega z szatni Gazisehiru, spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Abdul Aziz Tetteh, który niegdyś grał w Lechu Poznań znalazł się poza kadrą meczową, natomiast obrońca Guilherme, który w przeszłości występował m.in. w barwach Jagiellonii Białystok, był na ławce drużyny przyjezdnych.

Gazisehir Gaziantep 3:1 Konyaspor Kulubu
Deni Milosević 13′, Alexandru Maxim (rzut karny) 87′, Furkan Soyalp 88′, Bartłomiej Pawłowski 90′