Lech Poznań i Śląsk Wrocław po Bartłomieja Pawłowskiego. Wróci do Polski?

06.07.2020

Bartłomiej Pawłowski może w najbliższym czasie wrócić do polskiej ekstraklasy. Zainteresowanie wyrażają Lech Poznań oraz Śląsk Wrocław.

O zainteresowaniu z Poznania mówiło się jeszcze przed przejściem Pawłowskiego z Zagłębia Lubin do tureckiego Gazisehiru Gaziantep w 2015 roku. Drużyna Dariusza Żurawia rozgląda się za możliwościami transferowymi na pozycji skrzydłowego, ponieważ niemal pewne jest, że klub po sezonie opuści Kamil Jóźwiak.

Zastąpi Płachetę?

Drugim klubem zainteresowanym tym zawodnikiem okazuje się być Śląsk Wrocław. Z drużyny Vitezslava Lavicki może odejść z kolei Przemysław Płacheta. Zakładając, że klub zajmujący obecnie 4. miejsce w tabeli ekstraklasy zapewni sobie udział w kwalifikacjach do Ligi Europy, potrzebne będzie godne zastępstwo na tę pozycję.

Nieudany epizod w Turcji

27-latek z pewnością inaczej wyobrażał sobie swój 2. wyjazd do ligi zagranicznej. W bieżącym sezonie ligi tureckiej wystąpił zaledwie 16 razy w barwach Gazisehiru i zanotował 2 asysty. W większości przypadków wchodził na murawę z ławki rezerwowych. Jego klubowym kolegą jest Paweł Olkowski. Jak podaje „Przegląd Sportowy”, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Pawłowski po sezonie postanowi zmienić pracodawcę.