Oficjalnie: Salomon Kalou nowym zawodnikiem Botafogo FR

10.07.2020

Były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej trafił do zespołu Botafogo FR. Klub z Brazylii podpisał kontrakt z Iworyjczykiem do końca 2021 roku. 

Kalou był zawodnikiem Herthy Berlin, lecz w ostatnim czasie nie pojawiał się na murawie. Został zawieszony po tym jak naruszył zasady bezpieczeństwa. Jednak już wcześniej wiadome było, że klub nie przedłuży z nim kończącej się umowy.

Wzmocnienia pełną parą

Przed Iworyjczkiem kontrakt z brazylijskim klubem podpisał Keisuke Honda. Na celowniku włodarzy mieliby znajdować się także John Obi Mikel oraz Ricardo Quaresma. Botafogo zajęło 15 pozycję w najwyższej klasie rozgrywkowej w Brazylii w 2019 roku. Po transferach takie jak Kalou czy Hondy należy spodziewać się jeszcze większych ambicji w następnych latach.

Kawał historii

Salomon Kalou w swojej karierze reprezentował barwy wielu klubów. Najmocniejszym z nich była oczywiście Chelsea. W tym zespole sięgnął po Ligę Mistrzów. Poza tym był członkiem drużyny, która w 2010 roku zdobyła mistrzostwo Premier League. Z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej został zwycięzcą Pucharu Narodów Afryki w 2015 roku.