Giovanni Simeone chciałby trafić do Atletico Madryt

11.07.2020

Wysoką formę w ekipie Cagliari osiągnął Giovanni Simeone. Piłkarz przyznaje, że chciałby spróbować swoich sił w barwach Atletico Madryt. 

Argentyńczyk liczy na to, że trafi pod trenerskie skrzydła swojego ojca. Giovanni jest bowiem synem szkoleniowca Atletico, Diego Simeone.

Stagnacja w drużynie Fiorentiny

Od dawna mówiło się, że Giovanni Simeone ma papiery na granie w czołowych europejskich klubach. Wydaje się jednak, że piłkarz nieco zasiedział się we Fiorentinie. W drużynie „Violi” prezentował się coraz gorzej. Tuż po rozpoczęciu trwającego sezonu zawodnik trafił na wypożyczenie do Cagliari.

Odżył na Sardynii

Simeone w nowym otoczeniu złapał wyraźnie lepszą formę. Zdobył już 10. bramek dla Cagliari i jest drugim najlepszym strzelcem zespołu, zaraz po Joao Pedro. W rozmowie z „ESPN” piłkarz przyznał, że jego największym marzeniem jest gra dla Atletico Madryt. Do takiego transferu rzecz jasna jeszcze daleka droga. Jeśli jednak Simeone utrzyma wysoką dyspozycję na dłuższą metę, być może zwróci na siebie uwagę ćwierćfinalisty obecnej edycji Ligi Mistrzów.