Kolejne możliwości transakcji pomiędzy Interem Mediolan a Barceloną. Junior Firpo pożegna się z Camp Nou?

13.07.2020

Kolejne dni przynoszą coraz ciekawsze informacje dotyczące transferu Lautaro Martineza do Barcelony. W transakcję może zostać włączony Junior Firpo. 

Rozgłośnia radiowa „Cardena SER” przekonuje, że „Duma Katalonii” złoży Interowi propozycję opiewającą na 70 milionów euro. Do Mediolanu trafiłby również wspomniany lewy obrońca.

Rozstanie po jednym sezonie?

Junior Firpo trafił na Camp Nou latem ubiegłego roku z Realu Betis. Miał być przyszłym następcą Jordiego Alby. Początki w nowym klubie nie były jednak zbyt obiecujące. Piłkarz miał problemy z kontuzjami, przegrywając walkę o miejsce w pierwszym składzie. Po wznowieniu rozgrywek Firpo wystąpił w zaledwie czterech meczach. Tylko w jednym rozegrał pełne 90. minut.

Zdobędą odpowiednie fundusze

Ostatnie doniesienia mówiły o tym, że aby doszło do kupna Lautaro Martineza, Barcelona musi najpierw sprzedać Philippe Coutinho. Kataloński klub poniósł spore straty w wyniku pandemii koronawirusa, co odbiło się na klubowych finansach. Czy finalnie uda się pozyskać piłkarza Interu? Jak widać całe przedsięwzięcie jest uzależnione od wielu czynników.