Real Madryt pokonuje Granadę. Piłkarze Zinedine’a Zidane’a coraz bliżej mistrzostwa Hiszpanii [WIDEO]

13.07.2020

Dziewiątą wygraną z rzędu w ligowych rozgrywkach zanotował dziś Real Madryt. „Królewscy” nie mieli dziś jednak łatwego życia w starciu z dzielnie walczącą Granadą.

Mecz zakończył się wygraną piłkarzy Zinedine’a Zidane’a 2:1. Real ciągle utrzymuje w miarę bezpieczną przewagę nad Barceloną, która wynosi cztery punkty.

Mendy niczym Marcelo

Fajerwerki na Estadio Nuevo Los Cármenes zostały odpalone już w 10. minucie. Fantastycznym rajdem lewą stroną boiska popisał się Ferland Mendy. Piłkarz na niesamowitej szybkości minął rywali i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans bardzo dobrze spisującemu się w tym sezonie bramkarzowi Granady, Rui Silvie.

Sześć minut później prowadzenie gości podwyższył Karim Benzema. Francuz wbiegł z piłką w pole karne, minął defensora rywali i pięknym, mierzonym strzałem pokonał golkipera Granady.

Granada się nie poddała

Gospodarze odpowiedzieli golem tuż na początku drugiej części spotkania. Wzorcowo rozprowadzona kontra w wykonaniu piłkarzy Granady, której wisienką na torcie było przepiękne, bezpośrednie podanie Yangela Herrery do Darwina Machisa. Akcja dwóch Wenezuelczyków zakończyła się strzeleniem bramki kontaktowej.

Piłkarze Diego Martineza do końca walczyli o zdobycie choćby punktu. Swoją szansę miał w 86. minucie Ramon Azeez, lecz został zablokowany przez defensorów „Królewskich”. Granada nie zdołała jednak strzelić wyrównującego gola. Trzy punkty pojechały do stolicy Hiszpanii.

Najbliższa kolejka

Real Madryt zagra w najbliższej kolejce domowy mecz z Villarrealem. Spotkanie odbędzie się w czwartek. Tego samego dnia Granada zmierzy się na wyjeździe z Mallorcą.