Dominik Szoboszlai coraz bliżej włoskiego klubu. AC Milan chce go pozyskać

14.07.2020

AC Milan już planuje transfer przed następnym sezonem. Według informacji zamieszczonych przez serwis „Lebombedivlad.it” klub z Mediolanu prowadzi zaawansowane rozmowy z Dominikiem Szoboszlaiem. 

Od dłuższego czasu media donoszą, że zawodnik Red Bulla Salzburg przeniesie się do włoskiej drużyny, którą miałby prowadzić Ralf Rangnick. Jest to o tyle ciekawe, że trener ten pracował jako dyrektor sportowy w drużynie tegorocznego mistrza Austrii.

Wielki talent

Szoboszlai od kilku lat jest uważany za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników. W tym sezonie zdecydowanie wzniósł się na jeszcze wyższy poziom. W zakończonych już rozgrywkach austriackiej Bundesligi wystąpił w 27 spotkaniach. Zdobył w nich 9 bramek oraz zaliczył 14 asyst. Warto przy tym zaznaczyć, że pomocnik ma dopiero 19 lat.

Transfer do mocniejszego klubu

Niewątpliwie przygoda Węgra z drużyną mistrza Austrii dobiega końca. Klauzula odstępnego podobno wynosi 25 milionów euro, lecz nie wiadomo za jaką cenę odejdzie zawodnik. AC Milan zdaje się być faworytem do pozyskania Szoboszlaia, lecz donoszono także o zainteresowaniu klubów Napoli oraz Arsenalu.