Jakub Świerczok trafi do Polski? Lech Poznań zainteresowany piłkarzem

14.07.2020

Według bułgarskiego dziennikarza – Metodiego Szumanowa, Jakub Świerczok opuści drużynę Ludogorca Razgrad. Klub chce zarobić na sprzedaży zawodnika, a zainteresowanym pozyskaniem napastnika jest Lech Poznań. 

O odejściu Polaka w mediach mówi się od kilku miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że niebawem powinien zmienić otoczenie.

Klub chce zarobić

27-latek ma ważny kontrakt do końca 2021 roku, lecz według informacji wspomnianego dziennikarza, klub zamierza sprzedać zawodnika przed wygaśnięciem umowy, ponieważ liczy na zarobienie pieniędzy. Metodi Szumanow swój komentarz zamieścił na portalu Twitter.

Ludogorec zrobi tego lata wszystko, co możliwe, by sprzedać Jakuba Świerczoka, którego kontrakt będzie ważny jeszcze przez 18 miesięcy. W ten sposób mistrzowie Bułgarii spróbują przyzwoicie na nim zarobić. Mówi się, że zainteresowanie okazał Lech Poznań – napisał dziennikarz.

Ciekawa kariera

Świerczok do drużyny Ludogorca trafił w styczniu 2018 roku, odchodząc z Zagłębia Lubin. Jak do tej pory w barwach mistrza Bułgarii wystąpił w 82 spotkaniach. Strzelił 36 goli oraz zanotował 10 asyst. Można więc śmiało uznać, że przygoda ta była całkiem udana, jednak najprawdopodobniej już latem odejdzie z zespołu.