Juventus osłabi jednego z ligowych rywali? Klub z Turynu zainteresowany pozyskaniem Duvana Zapaty

14.07.2020

Juventus ciągle szuka możliwości wzmocnienia linii ataku. Po wielu spekulacjach dotyczących transferu Arkadiusza Milika, tym razem klub z Turynu przychylnie spojrzał w kierunku innego z rywali w Serie A. 

Według „La Gazzetty dello Sport” piłkarzem, który mógłby zasilić szeregi ekipy Maurizio Sarriego jest Duvan Zapata. Napastnik Atalanty jest jedną z czołowych postaci w drużynie ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów.

Najlepszy czas w karierze

Duvan Zapata trafił do Bergamo latem 2018 roku. Wcześniejsze przygody z włoskimi klubami nie były dla Kolumbijczyka przesadnie udanie. Zapata nie mógł rozwinąć skrzydeł zarówno w Udinese, Napoli jak i w Sampdorii. Dopiero po transferze do Atalanty pokazał, jak wartościowym jest zawodnikiem. W obecnym sezonie strzelił aż 16. bramek. Wynik ten robi jeszcze większe wrażenie, jeśli wspomni się o kontuzji, z którą napastnik zmagał się przez aż dwa miesiące.

Następca Higuaina?

Czy Zapata mógłby być w Juventusie zastępcą Gonzalo Higuaina? Argentyńczyk latem może opuścić drużynę mistrza Włoch. W związku z tym Maurizio Sarri z pewnością będzie szukał typowego snajpera, który z zimną krwią będzie finalizować akcję „Starej Damy”. Piekielnie silny i zabójczo skuteczny Kolumbijczyk na pewno zwrócił na siebie uwagę włoskiego trenera, strzelając bramkę w sobotnim meczu przeciwko Juventusowi.