Legia Warszawa poszukuje następcy Radosława Majeckiego. Pierwsza oferta za Dmytro Riznyka odrzucona

14.07.2020

Kluczową pozycją, którą powinna wzmocnić Legia Warszawa, jest z pewnością obsada bramki. Wobec odejścia do Monaco Radosława Majeckiego, mistrzowie Polski szukają następcy utalentowanego golkipera. 

Klub z Warszawy nie zamierza stawiać na doświadczonych bramkarzy. Jak podaje portal „Football Hub”, Legia złożyła ofertę za 21-letniego Dmytro Riznyka.

Pierwsza propozycja odrzucona

Worskła Połtawa, czyli klub, w którym występuje ukraiński bramkarz, odrzucił propozycję opiewającą na pół miliona euro. Nie zamyka to jednak drogi do dalszych negocjacji. Riznyk w obecnym sezonie rozegrał na wszystkich frontach 18. spotkań, puszczając 21. goli. Golkiper wraz z reprezentacją Ukrainy zdobył w ubiegłym roku mistrzostwo świata do lat. 20. Turniej odbywał się na polskich boiskach. Bramkarz Worskły nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu. Pierwszym golkiperem Ukraińców był bowiem Andrij Lunin.

Inne opcje

Gdyby nie udało się pozyskać Riznyka, w kręgu zainteresowań Legii są między innymi byli piłkarze stołecznego klubu – Dusan Kuciak oraz Artur Boruc. Obecnie w drużynie mistrzów Polski mogą występować doświadczony Radosław Cierzniak lub ściągnięty latem z Olimpii Grudziądz, 21-letni Wojciech Muzyk.

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2