W Legii Warszawa zadebiutuje zawodnik. Poinformował Aleksandar Vukovic

14.07.2020

Legia Warszawa zapewniła sobie już mistrzostwo kraju, wygrywając w ostatnim spotkaniu z Cracovią. Na następny mecz do Gdańska pojedzie w okrojonym składzie. Aleksandar Vukovic zapewnił, że szykuje się jeden debiut.

Wielu podstawowych zawodników „Legionistów” nie zagra w spotkaniu z Lechią Gdańsk. Stąd też nieprzypadkowo do trójmiasta przyjedzie grupa piłkarzy, którzy nie stanowili o głównej sile zespołu.

Będzie debiut

Aleksandar Vukovic poinformował na konferencji prasowej przed meczem, że w tym spotkaniu doczekamy się debiutu piłkarza. Na oficjalnej stronie klubu możemy przeczytać.

„Jak urlop, to urlop. Niektórzy mogą sobie wybrać Gdańsk jako miejsce wypoczynku, nie zdziwiłbym się. Mówiąc poważnie, zabieramy do Gdańska grupę piłkarzy z dzisiejszego treningu, jest to 17 piłkarzy. Wśród nich będzie dużo zawodników, którzy w tym sezonie już grali i są doświadczeni. Szykuje się jeden debiut. Radek Cielemęcki zagra od początku.”  – powiedział Vukovic.

Kolejny sezon

Nie zabrakło także kwestii treningów przed następnym sezonem. Legia będzie reprezentować nasz kraj w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Vukovic wyjaśnił plan „Legionistów”.

Przede wszystkim nie ma już mowy o okres przygotowawczym. Zgrupowanie być może będzie. Przeprowadzkę do Legia Training Center zrobimy 29 lipca. Oficjalnie zaczniemy odbywać wtedy tam treningi. Po dziesięciu dniach pracy prawdopodobnie będzie nas czekał mecz o Superpuchar Polski. Skorzystamy z Legia Training Center, aby tam zrobić zgrupowanie. Nie ma mowy, żeby szukać teraz zagranicznego wyjazdu i generować dodatkowe koszty. Nie po to powstał ten ośrodek – wyznał trener.