Wesley Sneijder może wrócić do gry. FC Utrecht zainteresowany

15.07.2020

Wielokrotny reprezentant Holandii mo że wznowić karierę piłkarską po roku przerwy od gry. Jak dużą liczbę kibiców przyciągnie na trybuny?

Wesley Sneijder postanowił zawiesić buty na kołku w sierpniu 2019 roku po okresie spędzonym w katarskim Al Gharafa SC. Zaledwie kilka tygodni później wziął udział w losowaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA i delikatnie mówiąc, już wówczas nie wyglądał jak profesjonalny piłkarz.

Przyciągnie kibiców Eredivisie?

Holenderskie media podają, że Sneijder zamierza wrócić do formy i wznowić karierę piłkarską. Miałby zostać zawodnikiem FC Utrecht. Dyrektor sportowy tego klubu, Jordy Zuidam, przyznał, że to bardzo interesująca perspektywa dla Utrechtu. Przypomnijmy, że niedawno Arjen Robben postanowił kontynuować karierę w FC Gronigen.

Skończył w Katarze

36-latek w swoim ostatnim sezonie zagrał w 11 meczach ligi katarskiej, w których strzelił 6 goli i zanotował 1 asystę. Ofensywny pomocnik wystąpił także w 5 spotkaniach azjatyckiej Ligi Mistrzów, jego bilans to 1 bramka i asysta. Ma imponujące liczby w reprezentacji Holandii: 30 goli w 134 meczach. Jest wicemistrzem świata z 2010 roku.