Nowa umowa Paulo Dybali. Gwiazda zostanie w Juventusie

15.07.2020

Napastnik włoskiego klubu podpisze nowy kontrakt. W ten sposób ucięte zostały spekulacje, według których miałby zmienić pracodawcę.

W ostatnich miesiącach media rozpisywały się o rzekomym odejściu Paulo Dybali z Juventusu. Nazwisko Argentyńczyka łączono z takimi klubami, jak między innymi Manchester United, czy Tottenham Hotspur. Zakusy Anglików spaliły jednak na panewce.

Długoterminowa umowa

Według dziennika „Tuttosport”, Dybala zaakceptował warunki nowego kontraktu. Jego nowa umowa z drużyną Maurizio Sarriego będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku, piłkarz może liczyć także na podwyżkę zarobków. Poprzednia umowa obowiązywała do połowy 2022 roku.

Filar Juventusu

26-latek do Turynu przyszedł w lipcu 2015 roku z Palermo, zapłacono za niego wówczas kwotę odstępnego w wysokości 40 mln euro. W bieżącym sezonie ligi włoskiej wystąpił w 29 meczach Starej Damy, w których strzelił 11 goli i zanotował 10 asyst. Jego bilans w pozostałych rozgrywkach to 12 meczów, 6 goli i 3 asysty. W reprezentacji Argentyny ma na koncie 29 występów i 2 bramki.