Jose Mourinho o Manchesterze City: Albo są winni, albo są niewinni

15.07.2020

Trener klubu Premier League wyraził swoją dezaprobatę w stosunku do decyzji trybunału o złagodzeniu kary nałożonej na Manchester City.

Portugalczyk od wielu lat słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Jose Mourinho nie boi się wyrazić własnego zdania nawet w wypadku, gdy jest ono niepopularne. Tym razem menadżer Tottenhamu został zapytany o zdanie na temat sprawy Manchesteru City.

Jose Mourinho:

W tym  przypadku uważam, że decyzja jest haniebna. Jeśli Manchester City nie jest winny, to nie powinien płacić grzywny. Jeśli są winni, decyzja także jest haniebna, bo powinni zostać wykluczeni z europejskich pucharów. Nie wiem, czy Manchester City jest winny, czy nie, w każdym razie decyzja jest haniebna. Uważam, że to koniec Financial Fair Play.

Odwołanie poskutkowało

Przypomnijmy, że pierwotnie zespół z Manchesteru został ukarany 2-letnim wykluczeniem z rozgrywek Ligi Mistrzów oraz 30 mln euro grzywny. Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy do spraw sportu zadecydował jednak o złagodzeniu kary, w skutek czego władze klubu będą musiały zapłacić jedynie 10 mln.