Odwołanie poskutkowało. Manchester City zagra w Lidze Mistrzów

13.07.2020

Angielski klub odwołał się od decyzji UEFA, w skutek której miał zostać wykluczony z kolejnej edycji najważniejszych rozgrywek klubowych.

Przypomnijmy, że decyzja o wykluczeniu Manchesteru City z Ligi Mistrzów zapadła w lutym. Drużynie The Citizens została odebrana możliwość udziału w tych rozgrywkach przez 2 kolejne sezony. Dodatkowo została nałożona grzywna w wysokości 30 mln euro.

Polityka niezgodna z FFP

Tak drastyczne kroki to skutek polityki transferowej klubu z Manchesteru, który wielokrotnie złamał zasady finansowego fair play, które zostały narzucone przez europejską organizację. Władze Anglików postanowiły niezwłocznie odwołać się od decyzji przed kilkoma miesiącami.

CAS przychylił się do odwołania

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy w Lozannie rozpatrzył odwołanie klubu. Podjęto decyzję, według której piłkarze Guardioli będą mogli wystąpić w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów, natomiast nałożona grzywna została zmniejszona do kwoty 10 mln euro. 7 sierpnia zespół zagra w rewanżowym meczu z Realem Madryt w ramach 1/8 finału tych rozgrywek.