Widzew Łódź coraz bliżej awansu. Zostali liderem II ligi

15.07.2020

W 32. kolejce rozgrywek II ligi Widzew Łódź na własnym stadionie podejmowali Stal Stalową Wolę. Gospodarze wygrali 3:0 i zostali nowym liderem rozgrywek.

Widzewiacy nie chcą powtórzyć zeszłorocznego scenariuszu, w którym nie wykorzystali olbrzymiej szansy na awans do I ligi. W 32. kolejce pokonali Stal Stalową Wolę i zostali liderem II ligi, ponieważ Górnik Łęczna bezbramkowo zremisował swoje spotkanie.

Przebieg meczu

Łodzianie od początku dominowali, co potwierdzili w 10. minucie, gdy Marcin Robak trafił do bramki, uderzając z woleja. W 37. minucie było już 2:0. Wynik podwyższył Adam Radwański. Przed przerwą jeszcze raz trafił wspomniany Robak, dla którego było to już 21 trafienie w tym sezonie. W drugiej części spotkania nie działo się zbyt wiele. Widzew kontrolował spotkanie i pewnie wygrał.

Tabela

Po tej wygranej Widzew wskoczył na pozycję lidera II lig, gdyż Górnik Łęczna bezbramkowo zremisował. Jednak na dwie kolejki do końca rozgrywek Łodzianie dalej nie mogą być pewni awansu, ponieważ mają tylko punkt przewagi nad trzecią drużyną.

Widzew Łódź – Stal Stalowa Wola 3:0 (3:0)