Talent z Ajaxu Amsterdam trafi do Juventusu? Sergino Dest może zasilić szeregi mistrza Włoch

16.07.2020

Matthijs de Ligt to nie jedyny talent z Ajaxu Amsterdam, który może biegać po włoskich boiskach w koszulce Juventusu. Mistrz Włoch jest bowiem zainteresowany pozyskaniem Sergino Desta. 

Reprezentant USA przeszedł przez szczeble drużyn młodzieżowych Ajaxu, aż w końcu w 2019 roku zaczął występować w pierwszym zespole. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 18 milionów euro.

Nowa twarz na prawej obronie

Sergino Dest występuje na pozycji prawego obrońcy. Urodzony w Holandii reprezentant Stanów Zjednoczonych występował w zakończonym sezonie Eredivisie częściej niż dotychczasowy podstawowy prawy defensor, Noussair Mazraoui. Dest rozegrał w minionej kampanii łącznie 36. spotkań, w których strzelił dwa gole i zanotował sześć asyst.

Słabo obsadzona pozycja

W Juventusie pozycja prawego obrońcy pozostawia raczej wiele do życzenia. Ani Mattia De Sciglio, ani Danilo nie prezentują zadowalającego poziomu. Wydaje się więc, że kupno 19-letniego defensora Ajaxu mogłoby rozwiązać na wiele lat problemy na tej pozycji. Jak podaje jednak „Marka”, Destem interesuje się również Manchester City czy Barcelona.