Davy Klaassen odejdzie z Werderu? Ajax zainteresowany

12.07.2020

Niemiecki „Bild” informuje, że Werder Brema na AFC Ajax może zamienić Davy Klaassen. Podobno Holendrzy gotowi są przeznaczyć na tę transakcję około 8-9 milionów euro. 

Sytuacja nie jest jasna, co potwierdzają słowa menedżera piłkarza.

– Potrzebne jest dokładne przeanalizowanie i przemyślenie sprawy. To właśnie robi obecnie Davy Na razie jednak żadna decyzje nie została podjęta – mówił menedżer

Powrót do korzeni

Klaassen już grał w barwach klubu z Amsterdamu. W koszulce Ajaxu wystąpił w 180 spotkaniach, strzelając 55 bramek oraz notując 38 asyst. Holender w 2017 roku odszedł do Evertonu za kwotę 27 milionów euro. Jednak w przygoda w angielskim klubie nie trwała długo, gdyż po jednym sezonie udał się do wspomnianego Werderu Brema. Umowa z zespołem z Bremy wygasa z końcem czerwca 2022 roku.

Obecny sezon

O ile dla Werderu była to kampania bardzo słaba, o tyle statystyki Holendra prezentują się całkiem dobrze. W 33 występach strzelił 7 goli i zaliczył 6 asyst. Klub z Bremy cudem utrzymał się w Bundeslidze, gdyż przed ostatnią kolejką był na miejscu spadkowym. Jednak udało mu się zająć pozycję barażową, a sam baraż pozwolił się utrzymać w elicie.