Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica niemal pewna miejsca barażowego

16.07.2020

W ramach 32. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi Miedź Legnica na własnym stadionie podejmowała drużynę GKS-u Bełchatów.

Przed tym spotkaniem oba kluby walczyły o inne cele. Zespół prowadzony Ireneusza Kościelniaka znajdował się na miejscu barażowym ze sporą szansą na utrzymanie tej pozycji do końca rozgrywek. Z kolei zdecydowanie gorszą sytuację miała drużyna z Bełchatowa, która okopywała dolne części tabeli, mając tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Przebieg meczu

Wszystko co najważniejsze w pierwszej połowie działo się pomiędzy 19 a 24 minutą gry. W tym czasie Miedź Legnica zdobyła trzy bramki. Najpierw do siatki trafił Marquitos. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Joan Román. Chwilę później strzałem z pola karnego popisał się Artur Pikk. W drugiej odsłonie nie ujrzeliśmy już goli. Miedź kontrolowała przez całe spotkanie, a drużyna GKS-u wyszła tylko z nieśmiałymi kontratakami.

Tabela

Po tym zwycięstwie Miedź Legnica jest już o krok zapewnienia sobie udziału w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Z kolei klub z Bełchatowa w dalszym ciągu musi walczyć o utrzymanie w I lidze na następny sezon.

Miedź Legnica – GKS Bełchatów 3:0 (3:0)

1:0 Marquitos 19′

2:0 Joan Román 21′

3:0 Artur Pikk 24′

Skład Miedź – Załuska; Marquitos (60. Garuch), Łukowski (65. Heredia), Purzycki, Santana, Kostorz (75. Śliwa), Roman, Zieliński, Mijusković, Musa, Pikk

Skład GKS – Niźnik; Kołodziejski, Magiera, Sierczyński, Czajkowski, Golański (46. Kondracki), Szymorek, Lisowski (46. Michalak), Flaszka, Biel (63. Zdybowicz), Winsztal