Miedź Legnica żegna się z trenerem! Poznaliśmy jego następcę [AKTUALIZACJA]

22.06.2020

Nastąpiły zmiany w Miedzi Legnica jeszcze przed zakończeniem sezonu. Klub za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt ze szkoleniowcem zespołu, Dominikiem Nowakiem.

Były szkoleniowiec m.in. Motoru Lublin objął funkcję trenera Miedzi Legnica na początku czerwca 2017 roku. W swoim pierwszym sezonie razem z drużyną Dominik Nowak osiągnął wielki sukces, awansując do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju.

Szybki spadek

W trakcie kampanii 2018/2019, zespołowi nie udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miedź Legnica na koniec sezonu zajęła piętnaste miejsce w tabeli, choć po rundzie zasadniczej klub plasował się na jedenastej lokacie. Różnica między strefą spadkową była jednak niewielka. Mowa o trzech punktach.

Plusem ubiegłorocznych rozgrywek był Puchar Polski. Miedź Legnica dotarła do półfinału turnieju, przegrywając z Jagiellonią Białystok.

Rozstanie

Zespół z Miedzi obrał sobie oczywiście za cel szybki powrót do ekstraklasy. W pierwszej fazie sezonu 2019/2020, drużyna spisywała się przyzwoicie, ale notowała także spore wpadki m.in. porażkę 1-4 na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Ostatnie wyniki klubu były rozczarowujące. W związku z tym, klub razem z trenerem podjął decyzję, by zakończyć współpracę. Domonik Nowak pożegnał się w poniedziałek z zespołem.

AKTUALIZACJA:

Nowym trenerem Miedzi został 46-letni Ireneusz Kościelniak. Jego asystentem będzie związany z Miedzią od 2012 roku Wojciech Łobodziński.

– To dla mnie duże wyzwanie, ale też ogromna szansa. Bardzo wierzę w ten zespół. Ale na razie ma on swoje problemy, które szybko musimy rozwiązać. Przede wszystkim trzeba poprawić grę w obronie całej drużyny. To musi być monolit – stwierdził nowy szkoleniowiec.

Miedź Legnica Fot. Przemysław Chlebicki