Serie A: Sassuolo chce zatrzymać kluczowych zawodników

16.07.2020

US Sassuolo Calcio to jedna z tegorocznych rewelacji na włoskich boiskach. W ostatnim spotkaniu drużyna prowadzona przez Roberto De Zerbiego potrafiła zremisować z liderem rozgrywek – Juventusem.

Sassuolo zachwyca swoją grą wszystkich postronnych kibiców, a zyskiwałaby więcej uwagi, gdyby w tej samej lidze nie występowała Atalanta Bergamo. Jednak zespół z Mapei Stadium nie zamierza wyprzedawać swoje największe gwiazdy.

Utrzymanie zawodników

Ogromny wkład w grę drużyny ma przede wszystkim trzech zawodników: Jeremie Boga, Manuel Locatelli oraz Domenico Berardi. Dyrektor generalny Sassuolo, Giovanni Carnevali pragnie utrzymać piłkarzy w klubie, co powiedział na konferencji prasowej.

– Oni są dla ważnymi graczami. Co prawda mamy zapytania ze strony innych klubów, ale chcemy się nadal rozwijać i musimy zachować najlepszych graczy. Tylko mając takie podejście będzie to możliwe – powiedział Carnevali.

Walka w lidze

Sassuolo zajmuje w tym momencie wysoką ósmą lokatę. Co warte podkreślenia, ekipa Roberto De Zerbiego traci tylko sześć puntów do takich klubów jak SSC Napoli czy AC Milan.