Olimpia Grudziądz bezbramkowo zremisowała z GKS-em Jastrzębie

16.07.2020

W ramach 32. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi Olimpia Grudziądz podejmowała drużynę GKS-u Jastrzębie. 

Dla obu tych klubów był to mecz wysokiej kategorii, gdyż i Olimpia, i drużyna z Jastrzębia miały przed meczem 38 punktów. Co ciekawe zespół prowadzony przez Selima Benachoura zajmował miejsce w strefie spadkowej. Z kolei ich dzisiejsi rywale byli jedną pozycję nad wspomnianą strefą. Spotkanie pomiędzy tymi drużynami było szansą na odskoczenie od dołu tabeli.

Przebieg meczu

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Zespoły nie potrafiły poważnie zagrozić bramce rywala. Jednak w tej części gry strzały celne oddawała tylko drużyna GKS-u Jastrzębie, lecz nie przyniosły one żadnego skutku. W drugiej odsłonie groźniejszą sytuację mieli zawodnicy gości. W 79. minucie meczu dośrodkowaną piłkę z lewej strony przyjął Petr Galuška, oddał strzał, ale futbolówka trafiła w słupek. Jednak ostatecznie żadne gole w spotkaniu nie padły.

Tabela

Po tym spotkaniu sytuacja obu drużyn dalej jest niejasna. Na ten moment lepszą pozycję mają goście, lecz i tak muszą do końca walczyć o pozostanie w rozgrywkach.

Olimpia Grudziądz – GKS Jastrzębie 0:0 (0:0)

Skład Olimpia: Sapela – Ciechanowski, Grolik, Wawszczyk, Szywacz, Frelek, Bogusławski, van Haaren, Janczukowicz (83. Janiak), Embalo (62. Kamiński), Joao Augusto (32. Momo)

Skład GKS Jastrzębie: Pawełek – Skórecki (66. Galuska), Jadach (83. Szczęch), Ali, Kulawiak, Szymura, Tront, Mróz, Adamek (76. Szczepan), Jaroszek, Gojny