1. liga: Chrobry Głogów wygrywa z Wigrami Suwałki. O krok od barażów

17.07.2020

Sytuacja w 1. lidze jest coraz bardziej klarowna. Na 2 kolejki przed końcem.  znamy już 2 kluby, które wywalczyły bezpośredni awans.

W drugim piątkowym spotkaniu zespół Chrobrego Głogów pewnie zwyciężył z Wigrami Suwałki w stosunku 4:1. W ten sposób drużyna prowadzona przez Ivana Djurdjevicia potwierdziła swoją świetną dyspozycję. Sytuacja na tym szczeblu jest o tyle specyficzna, że Chrobry może włączyć się do walki o awans.

Pewna wygrana Chrobrego

Pierwszą bramkę w meczu zdobył w 4. minucie Damian Piotrowski. W 20. minucie Damian Kowalczyk zastąpił kontuzjowanego Mikołaja Lebedyńskiego. Kowalczyk okazał się być dobrym wyborem trenera, ponieważ jeszcze przed przerwą był autorem 2 trafień. W 70. minucie gola kontaktowego dla Wigier strzelił Robert Bartczak. Miłosz Kozak nie pozostawił złudzeń rywalom i w 76. minucie ustalił wynik rywalizacji na 4:1.

Chrobry Głogów – Wigry Suwałki 4:1 (3:0)

1:0 Damian Piotrowski 4′

2:0 Damian Kowalczyk 26′

3:0 Damian Kowalczyk 40′

3:1 Robert Bartczak 70′

4:1 Miłosz Kozak 76′

Skład Chrobrego: Szromnik, Ilków-Gołąb, Praznovsky, Juraszek, Ratajczak, Kozak, Drewniak, Kubica (Mandrysz 79′), Banaszewski, Piotrowski (Piła 61′), Lebedyński (Kowalczyk 20′)

Skład Wigier: Balawejder, Gierach, Dobrotka, Ozga, Nowak (Gojko 61′), Wasilewski, Czułowski, Łapiński (Kunicki 81′), Świątek (Karankiewicz 81′), Bartczak, Wełniak.